У режимі відео-конференції в Івано-Франківську обговорили питання єдності України

22

Янв 2015

У режимі відео-конференції в Івано-Франківську обговорили питання єдності України

; Коментировать

У Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулася щорічна традиційна відео-конференція за участю істориків, політологів, теоретиків і практиків державного управління, громадських діячів Чернігівського, Запорізького, Миколаївського та Івано-Франківського центрів перепідготовки та підвищення кваліфікацій.

У рамках конференції на тему «Соборність України: історичне минуле, сучасні виклики, прогнози на майбутнє» було проаналізовано актуальні тенденції реформування територіального устрою та прогнозування розвитку процесів державотворення в Україні у ХХІ столітті. Йшлося і про ризики порушення територіальної цілісності держави, а також пошук шляхів нейтралізації загрози федералізації та сепаратизму. Ключовим стало обговорення питань взаємодії регіональних та інтелектуальних еліт щодо запобігання розколу держави, зміцнення єдності і територіальної цілісності України, консолідації політичної нації та її участі у процесі європейської інтеграції.

Аналізуючи традиції територіальної організації влади у чотирьох географічно віддалених регіонах країни, учасники заходу дійшли висновків, що українцям задля зміцнення своєї соборності необхідно об`єднатися навколо єдиної національної патріотичної ідеї, в котрій були би сфокусовані унікальні особливості розвитку кожного краю. Запорукою процвітання Української держави, на думку учасників відео-конференції, має бути високоосвічена, патріотично налаштована молодь, яка розвиватиме комунікативний зв`язок між областями.

Як зазначалося у виступах учасників, сьогодні першочерговим завданням для зміцнення єдності українців є побудова громадянського суспільства, в якому домінуватиме принцип соціальної рівності та високий рівень правової освіченості населення. Передумовою на шляху до європейської інтеграції повинно стати зміцнення економічних зв`язків на периферії та боротьба з корупцією в державі.

На переконання учасника відео-конференції від Прикарпаття, депутата Івано-Франківської обласної ради доктора історичних наук Сергія Адамовича « Формування майбутньої української політичної нації має супроводжуватись поетапною, добре спланованою децентралізацією та розвитком державної інформаційної політики, позаяк ці чинники є основою для єднання народу та збереження його соборності».

 

http://styknews.info/node/29687

Опубликовано в Ивано-Франковск

Оставить комментарий