Топ-5 найгірших будівель Івано-Франківська

07

Июль 2014

Топ-5 найгірших будівель Івано-Франківська

; Коментировать

Тема архітектурного планування та забудови у обласному центрі Прикарпаття вже, мабуть, набила оскомину усіх франківчанам, адже немає жодного засобу масової інформації, який не писав про це, згадуючи і «зайві» поверхи у будинках і виділення земельних ділянок за принципом кум-сват-брат. 

Взагалі, якщо немає про що писати медійникам, то згадується благодатна тема забудови і генплану Івано-Франківська. У нашому варіанті ми не будемо бідкатися про кепські справи чи порпатися у брудній білизні «хто давав дозволи, хто підписував папери і хто будував», а просто наведемо п’ятірку найгірших, за нашою версією будівель у Івано-Франківську.

П’яте місце. Будинок на Валах. Неподалік будинку державної адміністрації, одразу позаду палацу Потоцьких, який щороку все більше і більше заростає бур’яном, щоб його не бачили можновладці і могли забути про цю проблему, розташувалися оборонні вали міста. Тобто раніше це були оборонні вали, а зараз це невеличка паркова зона із деревами та зеленими насадженнями, яка і взимку і влітку є місцем для відпочинку для дітей з батьками.

 

 

Власне вали є своєрідною пам’яткою, адже раніше загарбники міста повинні були подолати цю перешкоду, щоб дістатися до міщан. У сучасності ж вали є земельною ділянкою у центрі, яка ласим шматочком виглядає для усіх забудівників. Хтось з них витягнув щасливу кульку, та на самих валах кілька років тому виріс новий будиночок, відібравши частину двору та частину самої оборонної гірки із пам’яті франківчан.

 

 

 

Архітектурний ансамбль навколо складав ще старі будинки, що будувалися кілька століть тому, а нова архітектурна форма не дуже вписувалася у таку ситуацію, але все можна виправити, от тільки виправляють не зносом новобудови, а зносом старих будинків і будівництвом на їх місті нових…Отакі от пироги

 

Четверте місце. Культурно-Мистецький Центр «Є» на вулиці Незалежності. Здавалось би, культура…здавалось би, мистецтво…а як виявилося ні одне ні інше не пов’язане з архітектурою. Байдуже, що історична частина міста і вулиця, центральніше якої годі й придумати, але «скляний» монстр таки втиснувся між старенькими будівлями на «стометрівці».

 

 

 

Можна апелювати і про аналогічну скляну будівлю банку навпроти стоматологічного корпусу медичного університету, але там, навколо банку, не такі австро-угорські будиночки і голі стіни не випирають. Але ж гола стіна – це місце для самореклами у вигляді банеру. Про те, що вищої будівлі з цієї сторони вулиці годі й шукати мова взагалі не йде. Ось така в нас культура…ось таке у нас мистецтво.

Третє місце. Комплекс «Легенда» на площі Ринок. «Пластиковий колапс» добив історичний центр міста з протилежного боку від будинку, що прославився «замуровуванням крану». Шкло і пластик – це саме ті матеріали, завдяки яким можна добитися відмови ЮНЕСКО розглядати Івано-Франківськ, як місто у якому є історична спадщина.

 

 

Проте з’явився ресторан, з якого відкривається вид на міську ратушу. ЛЕГЕНДАрний будинок, нічого й додати.

Друге місце. Будинок на вулиці Незалежності. Раніше, мандруючи влітку у період надвечір’я додому через міст, що йде над залізничною колією, регулярно можна було помітити художників, що займали місця на найвищій точці мосту і працювали з мольбертом та пензликами. Ні, малювали вони аж ніяк не потяги з вагонами і не труби «Прикарпаттяобленерго»…за мостом відкривався прекрасний вид на дві церковні споруди, що розташувалися одна поряд з іншою.

 

 

 

Заходи сонця додавали цьому краєвиду фантастичних кольорів і шпилі куполів назавжди залишалися у творах художників. Тепер вже зась. Хочете бачити такий краєвид, то купіть ті картини, що мабуть виросли в ціні після будівництва нового житлового будинку, який своїми формами повністю заступив архітектуру церков.

 

 

 

Про релігійність західних українців вже, либонь, легенди ходять у нашій державі…ось така вона – наша релігійність. Хоча, звісно ж, що цього б не було, якби хтось перший не ризикнув «заступити Бога»…

Перше місце. Арс-дім. Якщо за житловим будинком, що розмістився на другій сходинці нашого рейтингу ще можна прогледіти якісь шпилі церков, то новобудова на площі Ринок цілком заступає від очей перехожих Вірменську церкву, що розташувалася за нею.

 

 

 

За таким масивним будинком, місце, до якого прихожани ходили ще задовго до появи на цьому світі архітекторів, будівельників та забудівників сучасного Івано-Франківська, виглядає таким собі «бідним родичем», якого відсунули на задвірки історії, показавши, що саме повинні першочергово бачити гості міста, коли приїдуть до Станіславова – торгові центри, пластик, металочерепицю.

 

 

 

Бога, звісно ж будівельники та архітектори навряд-чи заступили, хоча «Геростратової слави» добилися і показали приорітети міщан у виборі між релігією та будівництвом.

Звісно ж, що ці п’ять будівель не є єдиними, які «яскраво вписуються» у чарівність нашого міста і кожен з Вас у коментарях може згадати і свої приклади, але й наша думка має право на існування…

http://pravda.if.ua/news-16788.html

Опубликовано в Рейтинг

Оставить комментарий